تماس با ما | پيشنهادات و انتقادات و شکایات

امروز : دو شنبه 15 آذر 1400

خبر :

فهرست

 
 

عناوین مهم خبری

 
   

آمار بازديد از سايت

بازديد امروز 22
بازديد ديروز 0
هفته گذشته 568
كاربران آنلاين 5
كل بازديد 24930
 
 

4:00:51 PM - چهار شنبه 31 شهریور 1400

 
 رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران در گفتگو با سکان نیوز : تسریع و تسهیل در تنظیم سند خودرو بدون نیاز به دریافت تائیدیه نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسنادرسمی

 

 سکان نیوز؛ رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران گفت: با توجه به بخشنامه معاونت محترم امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مبنی بر عدم ضرورت دریافت تأيیدیه نقل و انتقال خودرو توسط دفاتر اسنادرسمی، تنظیم و صدور سند قطعی خودرو در دفاتر مرقوم تسهیل گردیده و با سرعت بیشتری انجام خواهد پذیرفت.

وحیدرضا مهدوی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما افزود : بر اساس بخشنامه ای که در تاریخ ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ از ناحیه معاونت مکرم امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صادرگردیده ، صاحبان وسائط نقلیه می توانند بدون تأییدیه نقل و انتقال خودرو ، که پیشتر از ناحیه شرکت وابسته به راهنمایی و رانندگی صادر میشده؛ و در حال حاضر برای دور زدن دفاتر ، با صدور بخشنامه ای از صدور و ارائه آن به متقاضی امتناع می گردد ؛ نسبت به تنظیم سند قطعی خودرو در دفاتر اسناد رسمی اقدام نمایند .کما اینکه پس از الغاء ماده ۲۰ آئین نامه راهنمائی و رانندگی به موجب قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در سال ۸۹ ، دیگر نیازی به تأییدیه مزبور نبوده و دفاتر فقط جهت رعایت تسلسل ایادی معاملات و وصول حقوق دولتی آنرا مطالبه و ملاحظه و بایگانی می نمودند.
مهدوی خاطر نشان داشت که : دفاتر اسناد رسمی موجود در کشور با وجود این بخشنامه و مطابق ماده ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ،می توانند سریعا” و بدون نیاز به گواهی یاد شده نسبت به تنظیم سند خودرو اقدام نمایند.
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران همچنین افزود که : بر اساس مصاحبه اخیر معاون مکرم امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، بخشنامه جدید امور اسناد ، ارتباطی با قبول و پذیرش برگ سبز خودرو به جای تأییده نقل و انتقال نداشته و ندارد و انتشار اخباری مغرضانه در این خصوص از سوی برخی رسانه های وابسته صحیح نبوده و قویا” تکذیب می گردد .
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران تأکید نمود که : مطابق ماده ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ، کماکان نقل و انتقال خودرو میبایست در دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسد و دفاتر اسنادرسمی تنها مرجع صلاحیتدار برای این امر میباشد .
وی در خاتمه بیان داشت که ما هم معتقدیم که هزینه نقل و انتقال خودرو بسیار گزاف است و نمایندگان محترم مجلس واقعا” جهت رفاه حال مردم عزیز باید در قوانین موضوعه از حیث مبالغی که سردفتران را مکلف به دریافت و واریز آن به خزانه عمومی نموده اند ، تجدید نظر فرمایند . آنانکه خود را حامی مردم جلوه می دهند باید با مردم خود صادق باشند و حقیقت امر را بازگو نمایند .خانواده بزرگ دفاتر اسنادرسمی هم از این مردم است و به عنوان عضوی از این مردم ، این اجحاف و ریا و عدم صداقت را نمی پذیرد .

 

 

لینک خبر در سکان نیوز :

 

https://sokannews.ir/%d8%aa%d8%b3%d8%b1%db%8c%d8%b9-%d9%88-%d8%aa%d8%b3%d9%87%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85-%d8%b3%d9%86%d8%af-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%d9%86%db%8c/

 

کانال اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران در پیامرسان سروش

 

http://sapp.ir/mazandnotary_com

 

 

برگشت به بالای صفحه
 

نظرات ارسال شده توسط كاربران

 

هیچ نظري برای مشاهده موجود نمی باشد!

 

برگشت به بالای صفحه
 

امروز : دو شنبه 15 آذر 1400

تغییر زبان
نام و نام خانوادگي:*
تاریخ ارسال نظر :*

استان :
شهر :
ايميل :
نظر :*

 

جهش تولید

 
 

کانال اطلاع کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران

 
 

تبليغات

 
 

یبمه و درمان

 
 

پیوند ها

 
 

Design by SouResHjaN

 

© Copyright 2015-1394 mazandnotary.Com. All Rights Reserved.