تماس با ما | پيشنهادات و انتقادات و شکایات

امروز : سه شنبه 5 خرداد 1399

خبر :

فهرست

 
 

عناوین مهم خبری

 
اطلاعیه واحد بیمه و درمان کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران در خصوص ضرورت تکمیل اطلاعات و مدارک در پرتال کانون سردفتران و دفتریاران و شرکت در طرح شیوه نامه درمان و درخواست و پیگیری جهت دریافت دفترچه درمان کانون
اطلاعیه کانون سردفتران و دفتریاران مازندران در خصوص نحوه دریافت کتاب راهنمای دفاتر اسناد رسمی
مقاله : قانون پیش فروش ساختمان و نقش آن در ساماندهی معاملات و کاهش دعاوی به قلم آقای رضا شعبانی دکتری حقوق خصوصی سردفتر محترم دفتر اسناد رسمی 38 ساری و نائب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران
اطلاعیه کانون سردفتران و دفتریاران مازندران در خصوص همکاران سردفتر و دفتریار متقاضی صدور کارت شناسایی
مقاله : دفاتر اسناد رسمی و تکالیف مالیاتی به قلم آقای رضا شعبانی سردفتر محترم دفتر اسناد رسمی 38 ساری و نائب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران
اعلام آمادگی کانون سردفتران و دفتریاران مازندران جهت ارائه نظر مشورتی نسبت به مشکلات قانونی همکاران در خصوص گزارش های بازرسی منتهی به صدرو کیفرخواست انتظامی
مقاله : در آستانه حذف دفاتر جاری از محاضر اسناد رسمی به قلم آقای رضا شعبانی سردفتر محترم دفتراسناد رسمی 38 ساری و نائب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران
فراخوان ارسال و تکمیل اطلاعات دفاتر اسناد رسمی استان مازندران
برگزاری همایش نقش توسعه ثبت و سند رسمی در نظم حقوقی و کاهش دعاوی در ساری با حضور حضرت آیت اله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضائیه
انتخاب مجدد جناب آقای عطاء اله حیدرزاده به سمت رئیس هیاًت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران و ابقاء سایر اعضاء در سمتهای خود
متن گفتگوی ویژه با رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران در برنامه ، پیشگاه قانون ، صدا و سیمای مازندران
برگزاری همایش سراسری کانون ها و جوامع سردفتران و دفتریاران با حضور جناب آقای دکتر تویسرکانی معاونت محترم قوه قضائیه و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
دریافت فایل فشرده مربوط به پد اثر انگشت
 
   

آمار بازديد از سايت

بازديد امروز 142
بازديد ديروز 199
هفته گذشته 2920
كاربران آنلاين 15
كل بازديد 1062476
 
 

12:24:28 PM - دو شنبه 13 خرداد 1398

 
 ديدار اعضاي هيئت مديره كانون سردفتران و دفترياران و روساي كميته ها با رئيس كل دادگستري استان مازندران

 

 .


روز يكشنبه دوازدهم خرداد یکهزارو سیصد و نود و هشت در اداره كل دادگستري استان مازندران اعضاي هيئت مديره كانون سردفتران و دفترياران و تعدادي از اعضاي كميته ها با رئيس كل جديد دادگستري استان حجت الاسلام محمد صادق اکبري ديدار نمودند .
در ابتداي اين ديدار جناب آقاي مير نجف موسوي گرمستاني رياست كانون سردفتران و دفترياران استان مازندران ضمن تسليت شهادت مولی الموحدین امیر المومنین (ع)، سالگرد ارتحال امام خميني(ره) و قيام ١٥ خرداد و تبريك فرا رسيدن عيد سعيد فطر باتوجه به سوابق رياست محترم دادگستري از انتصاب شايسته ايشان ابراز خرسندي نمودند .
ايشان در ادامه بيان داشتند دفاتر اسناد رسمی از اجزا حاکمیت و بدنه قوه قضائیه هستند و کارشان کار حاكميتي است، از يكطرف امين نظامند و وجوه دولتي را وصول مينمايند و از سوي ديگر مورد قبول و معتمد مردمند.
دفاتر اسناد رسمي قسمتی از مسئولیت های حاكميت منجمله اشتغال و وصول حقوق دولت و سازمانهای عمومی را انجام و به دولت کمک و ياري مي نمايند.
موسوی گرمستانی به بالا بودن ميزان رضايتمندي مردم از دفاتر اسناد رسمي با توجه به حجم گسترده فعالیت آنها اشاره و افزودند كه اين موجب خرسنديست هر چند مطلوب نیست، وی ادامه داد انشاله با نظارت مستمر و بازرسي هاي اصولي تخلفات بمیزان قابل ملاحظه ای در حوزه دفاتر اسناد رسمی استان کاهش یابد وی افزود پرونده تخلفات بيشتر تخلفات شكلي در تنظیم اسناد است که انشاله با برنامه ای که کانون دارد این مشکلات هم مرتفع خواهد شد .
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان گفتند: در قانون پيش فروش آپارتمانها مصوب ١٣٨٩ تنظيم پيش فروش آپارتمانها با سند رسمي مي باشد ولي علیرغم صرف وقت و هزینه در تصویب آن، این قانون عملا اجرا نمي گردد و با تصویب این قانون مشكلات مردم بمراتب بیشتر از قبل تصويب قانون مورد اشاره شده است. ایشان ادامه دادند در ماده ۲۲ قانون مذكور شهرداري ها مکلف شدند براي هر واحد شناسنامه فني صادر نمايند تا این قانون اجرا شود ولي شهرداری ها از اين وظيفه قانوني خود سرباز مي زنند و موجبات عدم اجراي اين قانون مي شوند و مشكلات عديده اي براي آحاد مردم جامعه و دادگستري ها و ساير ارگانها بوجود مي آورند .
موسوي گرمستاني به ماده ٢٩ قانون تخلفات راهنمايي و رانندگي اشاره كردند باصراحت اين ماده مراكز تعويض پلاك بدون توجه به سند رسمي اقدام به تعويض پلاك مي نمايند كه موجبات تضييع حقوق دولتي و دارايي مي گردند و به بيت المال ضرر وارد مي كنند .
ايشان از رياست محترم كل دادگستري استان خواستند با توجه به اینکه در شوراهاي حل اختلاف از تمامي اصناف استفاده مي گردد از سردفتران و دفترياران كه داراي دانش حقوقي و تجربه عملي هستند استفاده شود و باتوجه به بيانات جناب حجت السلام رئيسي رياست محترم قوه قضائيه شعب تخصصي براي امور ثبتي ايجاد گردد و در نشست هاي قضايي از همكاران ما كه به حقوق ثبتي مطلعند استفاده شود و با توجه به اينكه دفاتر از اجزاي قوه قضائيه مي باشد در هفته قوه قضائيه و در نشست ها از دفاتر نامبرده شود و به اين مجموعه عظيم اختصاص داده شود .

در ادامه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین اکبری ضمن خوشامد گویی به رئیس و اعضای کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران ، حوزه ثبت را بسیار مهم دانستند و بیان داشتند: خدمات دفاتر اسناد رسمی به نوعی مکمل کار ادارات ثبت بوده و در نظم بخشی به معاملات، قراردادها و داد و ستدها بسیار موثر است.

رئیس کل دادگستری استان مازندران، پیشینه ثبت را از زمان نزول قرآن کریم و حتی پیش از آن عنوان کرد و با بیان اینکه طولانی ترین آیه از طولانی ترین سوره قرآن کریم به ثبت اسناد و املاک مرتبط است، افزودند: امروز ضرورت وجود ثبت اسناد رسمی از همه زمان های گذشته ملموس تر است و توجه ما به این مقوله باید بیشتر از گذشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در ادامه با اشاره به این مطلب که دادگستری، اداره ثبت و دفاتر اسناد رسمی از یک خانواده هستند و این وابستگی اداری باید در عمل نیز محسوس باشد، اظهار کردند: باید با بررسی راهکارها مشکلات را رفع کرده وکیفیت بخشیدن به کارها به عنوان یک هدف و سیاست در دستور کار قرار گیرد.

رئیس شورای قضایی استان مازندران همچنین نیمی از اسناد موجود در استان را از نوع عادی دانست و افزودند: باید در خصوص تمایل متعاملین و طرفین قرارداد به ثبت اسناد در دفاتر رسمی فرهنگسازی صورت گیرد.

تسریع در رسیدگی را یک هدف اساسی در راستای دادرسی و صدور سند عنوان و تصریح کردند: این مهم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد تا ضمن ایجاد رضایتمندی عدالت نیز حاصل شود.


دراین ملاقات آقایان رستم نژاد، رستمیان، متولیان، روحی ، قاسمی و خانمها هاشمی مقدم و عموزاد خلیلی به بیان گوشه هایی از مشکلات و دغدغه های کانون و دفاتر اسناد رسمی استان پرداختند.

روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران

 

 

 

برگشت به بالای صفحه
 

نظرات ارسال شده توسط كاربران

 

هیچ نظري برای مشاهده موجود نمی باشد!

 

برگشت به بالای صفحه
 

امروز : سه شنبه 5 خرداد 1399

تغییر زبان
نام و نام خانوادگي:*
تاریخ ارسال نظر :*

استان :
شهر :
ايميل :
نظر :*

 

جهش تولید

 
 

کانال تلگرامی کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران

 
 

تبليغات

 
 

یبمه و درمان

 
 

پیوند ها

 
 

Design by SouResHjaN

 

© Copyright 2015-1394 mazandnotary.Com. All Rights Reserved.