تماس با ما | پيشنهادات و انتقادات و شکایات

امروز : يک شنبه 28 شهريور 1400

خبر :

فهرست

 
 

عناوین مهم خبری

 
   

آمار بازديد از سايت

بازديد امروز 5
بازديد ديروز 1
هفته گذشته 878
كاربران آنلاين 4
كل بازديد 16811
 
 

4:02:54 PM - سه شنبه 6 دي 1395

 
 برگزاری همایش روز دفاتر اسناد رسمی (6 دی) در آمل

 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک همایش گرامیداشت روز اسناد رسمی و سردفتران در آمل برگزار شد

در ابتدای این همایش حیدرزاده رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران  ضمن خوشامد به همه شرکت کنندگان در این همایش ، ششم دیماه برابر با دویست و هشتاد و دومین روز سال را یادآور آیه 282 سوره مبارک بقره دانست که نشان بر کاتبین بالعدل بودن سران دفاتر اسناد رسمی دارد.

 

وی سردفتران را قاضی به تراضی و نگهبانان عدالت خواند و افزود دفاتر اسناد رسمی پاسدار قوانین، امین مردم وحافظ امنیت حقوقی ، اجتماعی ، روانی و اقتصادی افراد جامعه هستند.

 

حیدر زاده سند را تابلوی حقانیت اشخاص در مقابل متجاوزین و موجب کاهش دعاوی عنوان کرد و خاطرنشان کرد دفاتر اسناد رسمی  منشأ خدمات شایانی برای دولت و افراد جامعه می باشند

 

 رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان در ادامه اظهار داشت مازندران دارای 340 دفترخانه اسناد رسمی می باشد که پایه گذار هسته اولیه آن  فرهیختگان و علمای مازندران بودند.

 

ایشان در پایان خواستار پشتیبانی  از سند رسمی  شد و از دکتر تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک ، دشتی اردکانی رئیس کانون  سردفتران و دفتریاران مرکز  ، بهادر مدیرکل ثبت اسناد و املاک  استان و صادقی معاون اسناد اداره کل تشکر و قدردانی کرد.

 

در ادامه صادقی معاون اسناد اداره کل  نیز ضمن عرض سلام و خوشامد به حضار  و تشکر از کانون سردفتران و دفتر یاران مازندران  بابت میزبانی مراسم و عرض سلام و خوشامد به  دکتر کاشانی حقوقدان برجسته و فرزند آیت الله کاشانی ، پیام " بهادر " مدیر کل ثبت اسناد و املاک مازندران  به مناسبت روز سند رسمی و سردفتر را قرائت کرد.

 

دکتر کاشانی  نیز طی سخنانی ثبت اسناد را بزرگترین پشتوانه برای حق مالکیت و نظام اقتصادی ایران خواند و افزود در نظام جدید قضائی اسناد رسمی جایگاه مهمی دارند.

 

وی پیشنهاد کرد سازمان ثبت اسناد و املاک برای رفع شبهه هرچه زودتر لایحه ای تقدیم مجلس کندتا با صدور مجوز تنظیم اسناد الکترونیکی به سازمان ثبت اسناد و املاک و دفاتر اسناد رسمی شبهه بی اعتباری از این اسناد زدوده شود

 

در پایان این همایش با اهداء لوح سپاس به دکتر کاشانی و چند تن از سردفتران و دفتر یاران از خدمات آنها قدردانی شد.

 

گفتنی است در 9 ماهه سال جاری 640 هزار و 778 اثر انگشت الکترونیکی توسط دفاتر اسناد رسمی استان اخذ و 418 هزار و 583  انواع سند شامل بیع ، صلح ، وکالت ، اقاله و....توسط سامانه ثبت  الکترونیکی اسناد  صادر شده است.

 

اصل خبر در را می توانید در سایت اداره ثبت اسناد و املاک مازندران مشاهده فرمایید .

برگشت به بالای صفحه
 

نظرات ارسال شده توسط كاربران

 

هیچ نظري برای مشاهده موجود نمی باشد!

 

برگشت به بالای صفحه
 

امروز : يک شنبه 28 شهريور 1400

تغییر زبان
نام و نام خانوادگي:*
تاریخ ارسال نظر :*

استان :
شهر :
ايميل :
نظر :*

 

جهش تولید

 
 

کانال اطلاع کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران

 
 

تبليغات

 
 

یبمه و درمان

 
 

پیوند ها

 
 

Design by SouResHjaN

 

© Copyright 2015-1394 mazandnotary.Com. All Rights Reserved.