تماس با ما | پيشنهادات و انتقادات و شکایات

امروز : شنبه 2 تير 1397

خبر :

فهرست

 
 

عناوین مهم خبری

 
اطلاعیه واحد بیمه و درمان کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران در خصوص ضرورت تکمیل اطلاعات و مدارک در پرتال کانون سردفتران و دفتریاران و شرکت در طرح شیوه نامه درمان و درخواست و پیگیری جهت دریافت دفترچه درمان کانون
اطلاعیه کانون سردفتران و دفتریاران مازندران در خصوص نحوه دریافت کتاب راهنمای دفاتر اسناد رسمی
مقاله : قانون پیش فروش ساختمان و نقش آن در ساماندهی معاملات و کاهش دعاوی به قلم آقای رضا شعبانی دکتری حقوق خصوصی سردفتر محترم دفتر اسناد رسمی 38 ساری و نائب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران
اطلاعیه کانون سردفتران و دفتریاران مازندران در خصوص همکاران سردفتر و دفتریار متقاضی صدور کارت شناسایی
مقاله : دفاتر اسناد رسمی و تکالیف مالیاتی به قلم آقای رضا شعبانی سردفتر محترم دفتر اسناد رسمی 38 ساری و نائب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران
اعلام آمادگی کانون سردفتران و دفتریاران مازندران جهت ارائه نظر مشورتی نسبت به مشکلات قانونی همکاران در خصوص گزارش های بازرسی منتهی به صدرو کیفرخواست انتظامی
مقاله : در آستانه حذف دفاتر جاری از محاضر اسناد رسمی به قلم آقای رضا شعبانی سردفتر محترم دفتراسناد رسمی 38 ساری و نائب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران
فراخوان ارسال و تکمیل اطلاعات دفاتر اسناد رسمی استان مازندران
برگزاری همایش نقش توسعه ثبت و سند رسمی در نظم حقوقی و کاهش دعاوی در ساری با حضور حضرت آیت اله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضائیه
انتخاب مجدد جناب آقای عطاء اله حیدرزاده به سمت رئیس هیاًت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران و ابقاء سایر اعضاء در سمتهای خود
متن گفتگوی ویژه با رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران در برنامه ، پیشگاه قانون ، صدا و سیمای مازندران
برگزاری همایش سراسری کانون ها و جوامع سردفتران و دفتریاران با حضور جناب آقای دکتر تویسرکانی معاونت محترم قوه قضائیه و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
دریافت فایل فشرده مربوط به پد اثر انگشت
 
   

آمار بازديد از سايت

بازديد امروز 260
بازديد ديروز 318
هفته گذشته 2830
كاربران آنلاين 14
كل بازديد 513866
 
 

1:16:32 PM - پنج شنبه 8 بهمن 1394

 
 برگزاری همایش نقش توسعه ثبت و سند رسمی در نظم حقوقی و کاهش دعاوی در ساری با حضور حضرت آیت اله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضائیه

 

 حضرت آیت اله آملی لاریجانی در همایش نقش توسعه ثبت و سند رسمی در نظم حقوقی و کاهش دعاوی : برای نظم حقوقی کشور، بهترین راه آن است که اسناد به صورت رسمی باشد و در سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری نیز به ترویج اسناد رسمی توجه شده است و همه باید اسناد رسمی را ترویج کنیم.

 

به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران همایش نقش توسعه ثبت و سند رسمی در نظم حقوقی و کاهش دعاوی عصر دیروز در مجتمع فرهنگی و رفاهی قوه قضائیه با حضور حضرت آیت اله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضائیه و جناب آقای دکتر تویسرکانی معاونت محترم قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و معاونین سازمان و روًسا و معاونین و بازرسین اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و واحد های ثبتی استان  و مدیران کل سازمانها و قضات و سران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج  و دفتریاران استان مازندران در ساری برگزار شد.

این مراسم با نوای دلنشین قاری قرآن جناب آقای مصطفی جلالی سردفتر 170 رینه آمل و سرود جمهوری اسلامی و صلوات خاصه حضرت امام رضا (ع) و اعلام برنامه توسط آقای علی اکبر حسینیان سردفتر 154 ساری آغاز شد در ابتدای برنامه جناب آقای عطاء اله حیدرزاده رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مازندران ضمن عرض خیرمقدم به محضر حضرت آیت اله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضائیه و همراهان ایشان و جناب آقای دکتر تویسرکانی معاونت محترم قوه قضائیه و ریاست ثبت اسناد و املاک کشور و مدیران کل ستادی و استانی  سازمان ثبت اسناد و املاک و روحانیت و قضات محترم حاضر در جلسه و رئیس کانون سردفتران و دفتریاران مرکز جناب آقای دکتر دشتی و هیاًت مدیره و همراهان ایشان و روًسای واحد های ثبتی  با تبریک ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی اعلام داشتند که دفاتر اسناد رسمی از توانمندی بسیار بالایی برخوردار بوده و خواستار استفاده بهینه از توانمندی موجود دفاتر اسناد رسمی شدند و در پایان اظهار امیدواری کرده اند که از این همایش ها بشود در توسعه ثبت رسمی و تشویق مردم به تنظیم سند رسمی و جلوگیری از بی نظمی حقوقی بهره برداری شود .

پیش از سخنان ریاست محترم قوه قضاییه جناب آقای دکتر تویسرکانی ریاست محترم سازمان ثبت اسناد و املاک  کشور در بیانات خود ضمن تشکر از حضرت آیت اله آملی لاریجانی و دیگر مدعوین بخاطر حضور در همایش و تشکر از کانون سردفتران و دفتریاران مازندران در برگزاری این همایش به گوشه هایی از اقدامات ثبت و املاک در الکترونیکی  کردن خدمات ثبتی و امور مربوط به ثبت شرکتها و اجراء و همچنین دفاتر اسناد رسمی پرداختند و ضمن بیان اهمیت این طرح , آماری از فعالیت های انجام شده در این راستا در سالهای اخیر ارائه دادند . ایشان همچنین به برنامه های تکمیلی دیگر سازمان در جهت تکمیل ثبت الکترونیکی و برنامه حذف دفاتر از دفاتر املاک ثبت اسناد و دفاتر اسناد رسمی اشاره نمودند .

ایشان در ادامه افزودند : براساس آمار در سال ۸۸ سازمان ثبت اسناد قریب به ۲۷ میلیون خدمات ثبتی را به مردم ارائه کرده است که این آمار در سال جاری به بیش از ۶۰ میلیون خدمت ارتقا یافته است.

دکتر تویسرکانی با اشاره به تحولات عظیم سازمان ثبت اسناد در دوره ریاست حضرت آیت اله آملی لاریجانی در قوه قضاییه گفتند : تحول مجموعه سازمان ثبت اسناد که سابقه ای حدودا ۱۰۰ ساله دارد نیازمند تبدیل سوابق و سیستم های سنتی به تنظیمات مدرن بود که این امر با مساعدت های آیت اله آملی لاریجانی در سالهای اخیر تحقق یافت.

 

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک  با اشاره به بحث اجرای سیستم الکترونیکی اسناد گفتند : در بحث ثبت اسناد در گام اوّل با قانع کردن مسئولان وزارت اقتصاد اوراق بهادار را حذف کردیم و از این طریق میلیون ها مکاتبه کاغذی میان دفاتر اسناد رسمی و اداره ثبت از بین رفت.

 

ایشان با اشاره به اهتمام رئیس قوه قضاییه نسبت به موضوعات مرتبط با سازمان ثبت اسناد تصریح کردند: در سال ۸۸ که خدمت آیت الله آملی لاریجانی رسیدیم، اصلاح قانون سردفتری و توسعه مقررات حاکم بر سردفتری اسناد رسمی در حوزه ازدواج و طلاق در زمره نخستین دستورات ایشان بود که اصلاحیه هایی در این زمینه صورت گرفت و به صورت لایحه به مجلس ارائه شد که متاسفانه هنوز به نتیجه نرسیده است.

 

تویسرکانی با اشاره به فرارها و تقلب های مالیاتی اظهار کردند : سازمان ثبت اسناد زیرساخت های لازم را برای کنترل دفاتر تجاری ایجاد کرده است، امیدواریم مسئولان وزارت اقتصاد مساعدت های لازم را در این زمینه انجام دهند تا از سوء استفاده های مالیاتی پیشگیری شود.

همچنین با اشاره به خلاء های قانونی که در حوزه ثبت اسناد مرتبط با ازدواج و طلاق وجود دارد خاطرنشان کرد: امروز مجموعه سوابق و اقدامات در حوزه ثبت وقایع و تجمیع اطلاعات و انتقال به ثبت احوال به صورت سیستمی درآمده و قابل پایش هستند و این اطلاعات می تواند مبنای برنامه ریزی های مهم در کشور باشد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک با اشاره به اقداماتی که در حوزه ثبت املاک صورت گرفته افزودند : علی رغم تمام محدودیت ها در سال های اخیر حدود ۱۲ میلیون سند مالکیت در سیستم کاداستر صادر شده است و حتی یک مورد خطا و سند معارض در این سیستم وجود ندارد.

حضرت آیت اله آملی لاریجانی در این همایش با تقدیر از فعالیت های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و کانون سردفتران و دفتریاران فرمودند : قدم های شجاعانه ای به منظور بهبود امور و رسیدگی بهتر به مردم و خدمت رسانی به آنان در سازمان ثبت اسناد برداشته شده و روندی که شاید حدود صد سال در این سازمان انجام می شد در حال تغییر است و این در حالی است که هنوز  برخی از زیر ساخت ها فراهم نیست.

ریاست محترم قوه قضاییه با اشاره به اینکه حدود 15 میلیون پرونده در دستگاه قضایی داریم افزودند : هر کاری بتوان برای عدم ورود پرونده به دستگاه قضایی انجام داد نباید دریغ کرد.

حضرت آیت اله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه "باید امور اجرایی و روند کارها را طوری پیش ببریم که منتهی به دعوا نشود" اظهار کردند : بسیاری از دعواهای کلان و خرد در جامعه که به عنوان پرونده وارد دستگاه قضایی می شود ناشی از عدم ثبت رسمی اسناد است.

رئیس قوه قضاییه تاکید کردند : اگر ثبت رسمی اسناد را به صورت فراگیر ترویج کنیم حتماً به نفع همه مردم خواهد بود.

رئیس دستگاه قضا فعالیت های دفاتر اسناد رسمی را ثمر بخش دانست و گفتند : امیدواریم دفاتر اسناد رسمی با تلاش ها و با ابتکارات جدید خود مسیر نویی را طی کند و دستگاه قضایی هم می تواند برخی کارهای مقدماتی خود را به دفاتر اسناد رسمی واگذار کند.

حضرت آیت اله لاریجانی در ابتدای سخنان خود با تبریک فرارسیدن دهه فجر گفتند : انقلاب اسلامی ایران واقعاً انفجار نور بود و هر چه بیشتر از عمر انقلاب اسلامی می گذرد عظمت این انقلاب بیشتر نمایان می شود.

 رئیس قوه قضائیه استقلال دستگاه قضایی را یکی از ویژگی های مثبت ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: استقلال دستگاه قضائی در جمهوری اسلامی ایران در سایر نظام های سیاسی وجود ندارد و بسیاری از افرادی که با ساختار قضائی جمهوری اسلامی آشنا می شوند از میزان اقتدار قانونی آن تعجب می کنند.

همچنین اشان با تأکید بر اینکه مردم باید با روش‌های نوین سازمان ثبت آشنا شوند، فرهنگ‌سازی در این بخش را لازم برشمرد و گفتند : ترویج اسناد رسمی در سیاست‌های ابلاغی برنامه ششم موردتوجه قرارگرفته است.

ایشان با عنوان اینکه سازمان ثبت ‌اسناد یکی از نقاط قوت قوه قضائیه به شمار می‌رود، بیان داشتند : اقتدار قوه قضاییه در سفرهای هیئت‌های قضایی سایر کشورها سبب شگفتی شده است.

همچنین عنوان کردند : در هیچ نقطه‌ای از جهان، دستگاه قضایی مستقل از دولت و مجلس وجود ندارد.

ایشان قوه قضاییه دستگاه قضایی را در ساختار نظام جمهوری اسلامی منفک از سایر قوا برشمرد و گفتند : این دستگاه مستقل و زیر نظر مقام معظم رهبری به ایفای نقش می‌پردازد.

رئیس قوه قضاییه ادامه دادند : سازمان ثبت اسناد پر سابقه و از سازمان‌های خدمات دهنده است و دفاتر اسناد رسمی تحت نظارت این سازمان از دیگر نقاط قوت به شمار می‌رود که همه مردم با آن سروکار دارند.

ایشان بازگشت به روش‌های نوین را در سازمان ثبت‌اسناد امری ضروری برشمرد و گفت: این سازمان گام های شجاعانه‌ای در اجرای امور کشور برداشته است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه برخی از اهل‌فن و فضل راهی برای اعتبار بخشی اسناد غیر رسمی برابر اسناد رسمی مطرح می‌کنند، عنوان کردند : اقرار موجود در سند و شهادت سردفتر و دفتریار ذیل اسناد موضوع مهمی است که باید موردتوجه قرار گیرد.

 

ایشان ترویج فرهنگ اسناد رسمی را امری ضروری برشمرد و گفت: برای نظم حقوقی کشور، بهترین راه آن است که اسناد به صورت رسمی باشد و در سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری نیز به ترویج اسناد رسمی توجه شده است و همه باید اسناد رسمی را ترویج کنیم.

حضرت آیت‌اله آملی لاریجانی با اشاره به ابلاغیه سیاست‌های کلی برنامه ششم از سوی مقام معظم رهبری، افزودند : یکی از بندهای سیاست‌های کلی برنامه ششم به ترویج و اشاعه اسناد رسمی اشاره دارد و این امر قطعا یک نظم مطلوب را در جامعه ایجاد می‌کند.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر ثبت آنی و فوری اسناد رسمی گفتند : اجرای این طرح از بسیاری از ورودهای ناصحیح به اسناد رسمی جلوگیری خواهد کرد و اگر بحث استعلام ها نیز به صورت آنی و فراگیر اجرا شود، از بسیاری از مشکلات جلوگیری می شود.

ایشان یکی از نقاط قوت قوه‌ قضائیه را سازمان ثبت اسناد دانست و گفتند : سازمان ثبت اسناد یکی از سازمانهای پرسابقه و خدوم است ؛ خصوصا دفاتر اسناد رسمی که تحت نظارت سازمان ثبت اسناد هستند و همه مردم با این دفاتر سر و کار دارند.
وی با اشاره به اقدامات قوه‌قضائیه برای ترویج ثبت و رسمی کردن اسناد اظهارکردند : در یک لایحه جدید که از سوی رییس سازمان ثبت در قوه‌قضائیه مطرح شد، مقرر شد که ارائه خدمات دولتی منوط به ثبت اسناد شود و قطعاً با این روش بسیاری از دعاوی کاهش پیدا می‌کند.
رییس قوه‌قضائیه در ادامه به ثبت الکترونیک اسناد رسمی اشاره کرد و گفت: ما از ابتدا از طرح ثبت الکترونیک اسناد رسمی حمایت کردیم و معتقدیم این کار جلوی بسیاری از ورودی‌های ناسالم هم به اسناد رسمی و هم به دستگاه قضایی را می گیرد.
ایشان با بیان اینکه بسیاری از پرونده‌ها در سازمان ثبت منجر به صلح و سازش می‌شود و بسیاری از دعاوی کلان و خُرد در دستگاه قضایی به دلیل این است که دقت در ثبت قراردادها صورت نمی‌گیرد، افزودند : اگر مسائل فقهی در اسناد ثبتی رعایت شود بهترین راه کاهش اطاله دادرسی ، استفاده از دفاتر اسناد رسمی است.

در پایان این همایش لوح تقدیر کانون سردفتران و دفتریاران مازندران به جناب آقای دکتر تویسرکانی معاونت محترم قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به پاس تلاش در راه اندازی سامانه الکترونیکی ثبت در حضور حضرت آیت اله آملی لاریجانی توسط آقای حیدرزاده رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران تقدیم گردید .

 

پایان خبر /

 

روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران .

 

 

 

تصاویر همایش

 

 

برگشت به بالای صفحه
 

نظرات ارسال شده توسط كاربران

 

هیچ نظري برای مشاهده موجود نمی باشد!

 

برگشت به بالای صفحه
 

امروز : شنبه 2 تير 1397

تغییر زبان
نام و نام خانوادگي:*
تاریخ ارسال نظر :*

استان :
شهر :
ايميل :
نظر :*

 

حمایت از کالای ایرانی

 
 

کانال تلگرامی کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران

 
 

تبليغات

 
 

یبمه و درمان

 
 

پیوند ها

 
 

Design by SouResHjaN

 

© Copyright 2015-1394 mazandnotary.Com. All Rights Reserved.