تماس با ما | پيشنهادات و انتقادات و شکایات

امروز : پنج شنبه 14 مرداد 1400

خبر :

فهرست

 
 

عناوین مهم خبری

 
   

آمار بازديد از سايت

بازديد امروز 4
بازديد ديروز 2
هفته گذشته 853
كاربران آنلاين 6
كل بازديد 12138
 
 

10:08:49 AM - شنبه 7 دي 1398

 
 همايش نكوداشت روز دفاتر اسناد رسمي

 

 .


در شامگاه پنجم دي ماه يكهزار و سيصد و نود و هشت همايش نكوداشت روز دفاتر اسناد رسمي در متل بانك ملي بابلسر برگزار گرديد


در همايش نكوداشت روز دفاتر اسناد رسمي رئيس كل دادگستري و مدير كل اداره ثبت اسناد و املاك استان مازندران و دادستان بابلسر و فرمانده نيروي انتظامي بابلسر و اساتيد و فرهيختگان دانشگاهي و سردفتران و دفترياران و كارمندان دفاتر حضور داشتند . 
در ابتداي مراسم موسوي گرمستاني رئيس كانون سردفتران و دفترياران استان مازندران ضمن خوشامدگويي به همه شركت كنندگان بيان داشتند نامگذاري ٦ دي که دویست و هشتاد و دومین روز سال می باشد با الهام از آيه ٢٨٢ سوره مبارکه بقره  در خصوص كاتب بالعدل است و چند ساليست بعنوان روز  دفاتر اسناد رسمي در راستاي شناساندن سند رسمي توسط خانواده بزرگ دفاتر اسناد رسمی گرامي داشته مي شود . 
ايشان در ادامه به قانون پيش فروش آپارتمانها اشاره و از عدم همكاري شهرداري ها در صدور شناسنامه فني  نامبرده و گفتند قانون پیش فروش از زمان تصویب تاکنون اجرایی نشده است كه عدم اجرای قانون پیش فروش  مردم را  با مشکلات زيادي مواجه نموده است. 
رئيس كانون سردفتران و دفترياران مازندران به تخلف راهنمايي و رانندگي در اجراي ماده ٢٩ اشاره و بيان كردند عدم اجراي قانون موجب تضييع حقوق دولتي گرديده است . 
ايشان در خصوص عدم افزايش تحرير با توجه به تورم و بالارفتن هزينه ها و عدم توجه به اين مشكلات گلايه نمودند. 
در ادامه جناب آقاي زارع تيله نوئي مدير كل اداره ثبت اسناد و املاك استان مازندران و حجت الاسلام محمد صادق اكبري هر كدام سخناني در خصوص سند رسمي و معضلات عدم اجراي آن سخناني را بيان داشتند و قول هاي مساعدي جهت اجراي درخواست هاي كانون مازندران دادند . 
در ادامه همايش جناب دكتر يوسف نژاد نماينده مردم ساري و مياندورود در مجلس شوراي اسلامي به تصويب قوانين در مجلس اشاره نمودند و بيان داشتند قوانين مربوط به دفاتر اسناد رسمي و ثبت نياز به بازنگري دارند و اين قوانين جوابگوي نيازهاي امروز نمي باشد و ايشان آمادگي خود را با كانون جهت ارائه طرح هاي اصلاحي قوانين مربوطه و حمايت از آنها اعلام داشتند . 
در ادامه جناب آقاي عباس كريمي رئيس دانشگاه تهران ضمن تبريك روز دفاتر اسناد رسمي به بيان سرآغاز مشكلات و مسائل مطرح شده در برابر سند رسمي پرداختند كه در عالم حقوق بين ثبوت و اثبات تفاوت زيادي هست چه بسيار حق هايي كه موجود ولي قابل اثبات نيستند در مقابل موارد زيادي كه اثبات بوسايل مختلف شدند ولي حق نبودند و براي اينكه اثبات از موارد مشكل ساز بوده تمامي جوامع به تثبيت حق روي آوردند يعني قبل از نياز حق را استوار كنيم و بوجود بياوريم تثبت همواره با خود آرامش حقوقي دارد و موجب روان شدن سرمايه و توسعه كشور در امر اقتصاد خواهد شد زيرا سرمايه گزار در جايي اقدام به سرمايه گذاري مي كند كه محل استقرار باشد و احساس آرامش حقوقي داشته باشد و جامعه داراي تزلزل مالكيت نباشد مالكيت قطعي بمنزله اين است اگر حقي ضايع شد جبران خسارت شود در غير اين صورت مالكيت زوال پيدا مي كند . 
ايشان در ادامه بيان داشتند سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و دفاتر اسناد رسمي در اسقرار مالكيت و ايجاد امنيت حقوقي نقش بسزایی دارند ايشان به ادله اثبات دعوا در قانون مدني اشاره نمودند كه ادله هاي موجود در فقه بدرستي آورده شده ولي ترجمه بخش سند در قسمت ادله از قوانين خارجي بدرستي اصورت نگرقته است  و بارزترين آنها در  ماده هاي ١٢٩١ و ١٣٠٩ قانون مدني مي باشد و  اين امر موجب شده كه در فقه ادله شهود بتواند سند رسمي را بي اعتبار نمايد در صورتي كه سند در قوانين خارجه با دو عنوان خوانده مي شود كه يكي شامل اسنادي كه همه مقامات قانوني در هنگام انجام  وظيفه قانوني مي توانند صادر كنند نظير صدور كروكي تصادف توسط مامور نيروي انتظامي كه اين سند قابل ابطال توسط دو تا شهود مي باشد ولي نوع سند ديگر داريم كه متضمن اقرار هست كه در دفاتر اسناد رسمي نوشته مي شود كه مقلوب نمي شود و قابل ابطال نيست . 
ايشان در ادامه افزودند اسناد رسمي مورد بي مهري قرارگرفته است و اين عدم اعتبار اسناد رسمی دفاتر و  ثبت املاك  ، موجب تزلزل و عدم امنيت قضايي و اجتماعي و عدم رشد اقتصادي مي گردد .

در اين همايش از جناب آقاي عطاء الله حيدرزاده رييس اولين دوره كانون سردفتران و دفترياران مازندران تجلیل و نيز با اهدا لوح از یک سردفتر، یک دفتريار، یک كارمند دفترخانه و ۳ نفر از کارکنان اداره کل ثبت استان تقدير شد.

در اين مراسم جناب جلالي سردفتر ١٧٠ لاريجان قرآن قرائت نمودند و خانم مريم عموزاد خليلي به  تفسيرآيه  شريفه  ٢٨٢ سوره مياركه  بقره پرداختند .

در پایان مراسم همكاران سردفتر و دفترياري كه تاليفاتي داشتند معرفي شدند .

 

روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران استان مازندران

 

 

 

 

برگشت به بالای صفحه
 

نظرات ارسال شده توسط كاربران

 

هیچ نظري برای مشاهده موجود نمی باشد!

 

برگشت به بالای صفحه
 

امروز : پنج شنبه 14 مرداد 1400

تغییر زبان
نام و نام خانوادگي:*
تاریخ ارسال نظر :*

استان :
شهر :
ايميل :
نظر :*

 

جهش تولید

 
 

کانال اطلاع کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران

 
 

تبليغات

 
 

یبمه و درمان

 
 

پیوند ها

 
 

Design by SouResHjaN

 

© Copyright 2015-1394 mazandnotary.Com. All Rights Reserved.